Trzy zestawy dodatków do dziecięcych pokoi

2

Dziś przedstawiam trzy dziecięce zestawy z perspektywy osobowości dziecka. Dzieci maja rożne temperamenty, i tak jak małą artystkę nie otulimy szczelnie różem, tak księżniczka nie pozwoli sobie na mocniejsze kolorystycznie akcenty. Brak oświadczenie w małym męskim świecie rekompensuję bardzo stonowanym zestawem, do którego z łatwością będzie można dobrać pasujące do zainteresowań chłopców dodatki.


Mały Mężczyzna

Spójrz mamusiu na te malutkie raczki, pachnącą szamponem czuprynkę, nieporadne dziecięce ruchy. Rozczulasz się nad nim, gdy próbuje dosięgnąć stojącego na blacie kubeczka, z zaciętością układa klocki w wierzę, która wciąż się przewraca. Napawaj się obrazem malutkich stopek, nawet nie zauważysz kiedy ten nieporadny człowiek stanie się silnym mężczyzną, głową rodziny. Będzie skakał ze spadochronem, gdy teraz nie potrafi poradzić sobie z otworzeniem pudełka z zabawkami. Wieża z klocków zmieni się kiedyś w most, który on zaprojektuje. Z rykiem silnika podjedzie pod twoje okno na obiad, na który go zaprosisz, aby "biedactwo głodne nie chodziło". I choćby świat zdobił, i choćby góry przeniósł, Ty dalej będziesz pamiętać te małe rączki wyciągnie te do Ciebie w proszącym geście pomocy. To zawsze będzie taki mały chłopiec, jak teraz. 

Może jestem staroświecka, ale dla mnie pokój chłopca powinien mięć coś z tego przyszłego męskiego świata. Być zdecydowany, pozwalać na rozwijanie kreatywności. Nie powinien rozpraszać w koncentracji i nauce. W nim mam dorastać przyszły wojownik, a nie ciepła kluska. 

Dywan kwadratowy Sukhi
Dywan okrągły Sukhi
Girlanda Miss Lemonade
Półka Belmam
Plakat Milo Studio
Zestaw autek IKEA
Biurko VOX Meble
Poduszki Wild ONE
Mała Księżniczka

Pamiętasz swoje wytarte jeansy, dzikie imprezy do rana, niepokorna muzykę słuchaną na wymęczonym na rodzicach odtwarzaczu CD? Iskrę buntu, niepogodzeni ze światem w szalonym czasie dojrzewania, ciężkie buty i jeszcze cięższą muzykę, a może zafascynowanie kulturą hip-hopu? Patrzysz na ta małą dziewczynkę i zastanawiasz się, czy ona tez tak kiedyś mieć będzie. Czy popchnie ją do przodu bunt? Czy to przerodzi się w chęć poszerzania swojej wiedzy, sięgnięcia po książki i filmy, aby poszukiwać swojej osobowości i upodobań? I w głębi duszy, choć wiesz że nie będzie łatwo, że przyjdzie Ci odpowiedzieć na wiele pytań, przeprowadzić kilka mocnych rozmów, to chcesz zobaczyć w niej ten zalążek negacji systemu.
Tymczasem Ona wybiera róż i koronki, kocha cekiny i kucyki. Najlepiej czuje się ubrana w spódniczkę i bluzę z misiem. Nie rozumie jak mogę chcieć sprawić jej granatową narzutę, gdy jej serce przepełnia tęsknota za różem. Z zajęć dodatkowych wybiera balet, choć ma szafę pełna zestawów Lego, ona i tak będzie przebierać lalki. Troszkę się boisz, że zamiast świadomej własnej mocy kobiety wychowujesz księżniczkę, której główną bronią nie jest mocna argumentacja, tylko tupanie nóżką. 
Może więc kiedyś zatęsknisz za tym bezproblemowym różowym światem, gdy ona zamknie się w pokoju słuchając ZA GŁOŚNO! muzyki. Teraz urządzisz jej pokój na miarę jej potrzeb i landrynkowego gustu, bo w końcu musi mieć coś przeciwko czemu się zbuntuje.

Dywan okrągły Sukhi
Dywan kwadratowy Sukhi
Plakat Desihome
Rozeta PartyMika
Krzesło SFMeble
Poduszka Diana Art
Lampa Bavi
Pościel H&M Home
Wulkan energii

Jeszce jeden zestaw dla dziewczynki, ale w mniej pokornym stylu. Ta mała kobietka to artystyczna dusza, kolorowy ptak. Nie będzie wybierać standardowych dróg, przez życie będzie pędzić jak huragan. To otoczenie będzie dopasowywać się do niej, a nie ona do niego.  Znacie takich ludzi, nie raz spotkaliście ich na swojej drodze, z zachwytem podziwiając ich energię i ignorancje utartych schematów. Tak wyobrażam sobie ich dziecięcy świat, cudownie kolorowy i mało przewidywalny.Kolorowy dywan Sukhi
Rozeta PartyMika
Poduszka H&M Home
Krzesło Jysk
Naklejki gwiazdki Epinkio
Plakat kot Pakamera
Łapacz snów MoiMiliRzecz o rękodziele

Produkt rękodzielniczy to nie tylko czas i materiał włożony w jego przygotowanie, to także wiedza i doświadczenie rzemieślnika. To wiele nieudanych prób, to zmarnowany materiał, który służył nauce, to poświęcenie i trud dochodzenia do wprawy. Każdy kto choć raz sprał się rękodziełem, wie ile kosztuje wyprodukowanie pojedynczej sztuki, z jakim szacunkiem i zachwytem patrzy się na swoje dzieło i jak trudno się z nim rozstać. Dlatego tak cenię projektantów, rzemieślników, ludzi, który "mają fach w ręku". Z zachwytem przeglądam DaWandę i Pakamerę w poszukiwaniu przedmiotów tworzonych z pasją. 
Bez problemu wyłowimy je spośród tłumu tandety i plastiku, idealnie powtarzalnych Chińskich podróbek. Powoli dorastam do właściwej odpowiedzi na pytanie: ilość czy jakość?
Dywany Sukhi to własnie urzeczywistnienie marzenia o niepowtarzalnym dywanie, a jednocześnie szacunku do człowieka. Ich twórcy są dobrze opłacani, lubią swoją pracę, bo pozwala im ona na godzenie pracy i opieki nad dziećmi. Pod stopami mamy kawałek świata, ale nie taki który przypłynął w kontenerze z anonimowej fabryki. Znamy imię jego twórcy, mamy okazję zobaczyć w jakich warunkach pracuje. Zakup, który ma także wymiar humanitarny.
Zachęcam do zakupów produktów rzemieślniczych, jestem przekonana, że nigdy się nie znudzą. 
Jakie to uczucie mieć pod stopami unikalny produkt, wykonany na specjalne zamówienie? Koniec czczego zachwalania, teraz będzie film. Zacieram ręce, bo pokażę Wam jak produkuje się takie dywany proszę tędy.2 komentarze:

  1. Dziękujemy za miłe słowa o naszych dywanach!

    OdpowiedzUsuń
  2. Wszystkie zestawy są bardzo ładne, ale Ty wiesz, że moim faworytem jest trzeci, prawda? :-)) Nie wiem, czy Anka by na to poszła, ale pomarzyć można. Z dywanami Sukhi.pl już gdzieś się spotkałam - i produkty, i cała koncepcja szalenie mi się podobają :-) Pozdrawiam serdecznie!

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2014 ALE TU ŁADNIE , Blogger