Trzy razy świąteczne dekoracje DIY

11

Dobrze, przyznaję, że trochę papieru, gliny i siana to nie jest kreatywność na najwyższym poziomie. Mogłabym cuda wymyślać i siedzieć po nocach dłubiąc, sklejając i gwiazdorząc. Spójrzmy jednak prawdzie w oczy, że niewiele osób widzi teraz coś więcej niż kolejną porcje uszek do zlepienia. Dekoracje domu musza być szybkie i łatwe do zrobienia, bo przecież zostaje jeszcze umycie okien, posprzątanie szafek, upieczenie makowca...

Czas w okresie przedświątecznym wydaje się wartością samą w sobie. Czasoprzestrzeń zaczyna zaginać się, tak mniej więcej, od połowy grudnia.  Z doby ubywa godzin wprost proporcjonalni do wzrastającej presji idealizmu. Wszystko musi być czyste, zorganizowane i upieczone. Dodatkowo dostajemy bonusy w postaci przedstawienia w przedszkolu lub imprezy firmowej w pracy, tak aby już całkiem nie pozostawało czasu na sen. Jeszce kilka dni i nadejdzie rekompensata, w postaci lenistwa, czasu tylko dla rodziny i błogiego spokoju. 
W tym całym szaleństwie mam sposób na własnoręcznie wykonane ozdoby, które nie wymagają godzin pracy i rezygnacji z posiłków, kosztem udekorowania domu. 

Girlanda/Łańcuch z papieru

Ile zajmuje wykonanie poniższego łańcucha? Niemowlęcą drzemkę - dosłownie. 
Dysponując już kawałkiem papieru i sznurka można pozwolić sobie na własnoręcznie wykonany łańcuch, nie koniecznie w bazarowym klimacie. Już nie będę pisać, że może on posłużyć do dekoracji drzwi, ściany, puszczenia go nad ramkami na zdjęcia w przedpokoju, lub ozdobienia kilku gałązek świerka w sypialni. Nic takiego nie napiszę! Reklama jest tu zbędna.Materiały:
- papier
- sznurek
- taśma dwustronna

Wykonanie: Z papieru robimy kilka gwiazdek (instrukcja TU), wycinamy kółka, które podklejamy bezbarwną taśmą klejącą. Całość przymocowujemy do sznurka, a sznurek do ściany - łatwizna.
Zawieszki

Alternatywa dla bombek, która tylko z powodu braku czasu nie mieni się tysiącami kolorów, nie jest obficie obsypana brokatem. Jest baza, czasu brak. Jest tez pole do popisu.
Materiały: 
- glinka modelarska
- biała farba
- foremki na ciasteczka

Wykonanie: Glinkę modelarska rozwałkowujemy, za pomocą foremek wycinamy kształty i pozostawiamy do wyschnięcia. Następnie suchą powierzchnię malujemy farbą i zawieszki są gotowe do powieszenia. 
Glinka modelarska dostępna jest np. w Empiku.
Gwiazdy z sianka

Wystarczy wydrzeć trochę sianka z pyszczka świnki morskiej, lub pożyczyć od sąsiada lubującego się w hodowli miniaturowych królików. Ktoś w okolicy na pewno ma siano. Strzeżcie się gryzonie!


 Materiały:
- sianko
- tektura
- wstążka

Wykonie: Z tektury wycinamy kształt gwiazdy, za pomocą tasiemki przymocowujemy do niej sianko. Cudowny zapach suszonej trawy otrzymujemy w standardzie.
Sianko można kupić w sklepie zoologicznym.
Spokojnych Świąt!
11 komentarzy:

 1. PIękne, naturalne ozdoby....jestem zauroczona!

  OdpowiedzUsuń
 2. Wszystkie te dekoracje bardzo mi się podobają, to tylko dowód na to, że jak się chce - to można :))
  Miłego dnia

  OdpowiedzUsuń
 3. Gwiazdki BOMBA !!! chyba wykorzystam ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Takie dekoracje są najlepsze :) A co do sianka to nie trzeba szukać miłośników gryzoni w swoim otoczeniu jeśli mieszka się na wsi :P

  OdpowiedzUsuń
 5. Własnoręcznie robione ozdoby cieszą bardziej niż te ze sklepu :) U mnie na blogu też są propozycje na łatwe i tanie ozdoby. Wesołych świąt :)
  www.brie-fly.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 6. Bomba! A girlanda jest przepiękna <3

  OdpowiedzUsuń
 7. Jest cudnie! Wielkie brawa :).
  Ściskam, M

  OdpowiedzUsuń
 8. gwiazdy z sianka: bardzo pomysłowe, proste w wykonianiu i efektowne - koniecznie do zapamiętania na przyszły rok!

  OdpowiedzUsuń
 9. To już wiem co buchnę naszemu królikowi Kasztankowi :D Cudowne te gwiazdki z sianka :) A w ogóle to trafiłam na Twojego bloga przez Mumochory i przepadłam, piękne i inspirujące miejsce :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Gwiazdki z siana to mój zdecydowany faworyt! :D

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2014 ALE TU ŁADNIE , Blogger